Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki

"Witaj, Majowa Jutrzenko" - audycja i konkurs

Z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zapraszamy całą społeczność szkolną do wysłuchania przygotowanej z tej okazji audycji radiowej. W rolę lektora wcielił się kończący naszą szkołę Tomasz Witczak (kl 5TI) i on również zrealizował audycję dźwiękowo.

Ilustracją do audycji niech będzie wystawa przygotowana w holu na parterze. Materiały na wystawę pochodzą z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie. Warto również sięgnąć do źródła - czyli do tekstu samej Kostytucji:

https://pl.wikisource.org/wiki/Ustawa_rz%C4%85dowa_czyli_Konstytucya_3_maja_1791 

Zapraszamy nauczycieli i wychowawców do odtworzenia audycji na lekcjach wychowawczych lub przedmiotowych,
a słuchaczy zapraszamy do odpowiedzi na pytania, które padają w audycji.
Do wygrania nagrody - niespodzianki.

A już 2. maja nie zapomnijcie wywiesić w oknie naszej flagi narodowej.