16-go października 2018r., młodzież Zespołu Szkół w uroczystym „Wieczorze wspomnień o Janie Pawle II” z okazji przypadającej w tym dniu 40-tej rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przypomniała postać jednego z największych rodaków, niezwykłego człowieka w dziejach Polski i świata – św. Jana Pawła II - Jego życie, pontyfikat, służbę Bogu i ludziom, które zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów.

  • f1

Pod kierownictwem katechetów: A. Łukaszyk i E. Kamińskiej młodzież wystąpiła w montażu słowno- muzycznym, który można było zobaczyć w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Wspominając pontyfikat Jana Pawła II młodzież nawiązała do tegorocznego XVIII już Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”, którego hasło zachęca nas, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec miłości, którą darzy nas Bóg Ojciec, a wręcz żebyśmy na nią odpowiadali niezłomną miłością- to zadanie nabiera głębszego znaczenia, w miarę, jak coraz bardziej zbliżamy się do Jezusa, który żyjąc w pełnej jedności z Ojcem, jest dla nas wzorem. Niech Ojcostwo Boga promieniuje, zmienia nasze życie, abyśmy potrafili wybaczać i kochać nie za coś, ale pomimo wszystko.