W sobotę 22.09.2018r. grupa uczniów pod opieką katechetek Adriany Łukaszyk i Elżbiety Kamińskiej, wzięła udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych na Ślęży – Górze Tabor Młodych, zorganizowanym przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i księdza Jakuba Bartczaka.

  • S0

Wraz z uczniami innych milickich szkół nasza młodzież stworzyła jedną, 60-cio osobową grupę i wyruszyła w drogę. Po dotarciu do podnóża góry rozpoczęła się wspinaczka na szczyt, której towarzyszyła modlitwa różańcowa.

W programie spotkania była wspólna modlitwa "Anioł Pański" pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, eucharystia i adoracja. Licznie korzystano ze zorganizowanej w pobliżu strefy miłosierdzia. Podczas spotkania nie zabrakło także innych atrakcji: był koncert zespołu 30/ 40/ 70, wspólne tańce i posiłek, integracja i zawieranie nowych znajomości. Dzień spędzony w tych niezwykłych okolicznościach przypadł wszystkim do gustu.

O opiekę duchową podróżującej z Milicza młodzieży zadbał ks. Zbigniew Topolnicki – wikary parafii p.w. św. Andrzeja Boboli.