Zgodnie z wieloletnią tradycją, maturzyści naszej szkoły udali się na Jasną Górę, by prosić Matkę Boską o potrzebne łaski na czas przygotowań i zdawania egzaminu dojrzałości.

  • Cz1

Pod opieką nauczycieli: Elżbiety Kamińskiej, Adriany Łukaszyk i Małgorzaty Kryszkiewicz we wtorek 18 września wyruszyli w pielgrzymkową trasę. Wielką niespodzianką dla uczestników była obecność opiekuna duchowego tegorocznej pielgrzymki ks. Michała Olszańskiego, który w czasie drogi podzielił się z uczniami historią swojego powołania, a także dał możliwość osobistej rozmowy i zadawania nurtujących ich pytań, na które szczerze i dokładnie odpowiadał.

Po dotarciu do Sanktuarium Matki Bożej pielgrzymi mieli czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, a następnie udali się na mszę św., podczas której w szczególny sposób modlił się w ich intencji ks. Michał. Pokrzepieni pielgrzymi zawierzyli przed cudownym obrazem Matki Bożej siebie, swoje rodziny i czekającą ich przyszłość. Po mszy św. cała grupa przeszła na dróżki różańcowe, by modlić się różańcem w intencjach skrywanych w sercu każdego z nich. Późnym wieczorem, pielgrzymkowy „wesoły autobus” dotarł szczęśliwie do Milicza.