BĄDŹCIE MILIONERAMI!

84 absolwentów 4 klas technikum żegnało się z murami Zespołu Szkół w małej sali gimnastycznej w ostatni piątek kwietnia. Wśród gości byli obecni: starosta powiatu milickiego Krzysztof Osmelak, burmistrz gminy Milicz Piotr Lech, wiceburmistrz Sławomir Strzelecki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Głogosz. Starosta Krzysztof Osmelak życzył przyszłym maturzystom pomyślności na egzaminie i przekazał na ręce dyrektora długopisy, które mają przynieść szczęście piszącym maturę. Burmistrz Piotr Lech podkreślał wyjątkowość roku, w którym abiturienci ukończyli naukę, a który przypadł na 100-lecie odzyskania niepodległości. Przewodnicząca Agnieszka Głogosz dziękowała nauczycielom za pracę, a dyrektorowi Ryszardowi Lechowi wręczyła bukiet kwiatów.

- Zdawałoby się, że jeszcze nam dźwięczy w uszach studniówkowy polonez, a tu już za chwilę zakwitną kasztany, później odbierzecie świadectwa maturalne i …budynek przy Trzebnickiej będzie dla was już tylko wspomnieniem etapu, który się nieodwołalnie zakończył – rozpoczął swoje wystąpienie dyrektor Ryszard Lech i nawiązał następnie do tego, jak ważnym etapem w życiu maturzystów był czas spędzony w szkole. - Kiedy oglądam teleturniej „Milionerzy” , to widzę, że najtrudniejsze dla uczestników pytania, to pytania „szkolne”, z dziedzin takich jak fizyka, geografia, biologia, a przede wszystkim polski: pytanie za milion złotych dotyczyło na przykład „Boskiej Komedii” Dantego. Lubię posługiwać się przykładem tego teleturnieju, kiedy czasami pada na lekcji pytanie: a po co nam to? Odpowiadam żartobliwie, że może po to, abyś mógł wygrać kiedyś „Milionerów”. Ale tak naprawdę po to, żebyś wiedział. Bo wiedza zawsze będzie na topie. Nigdy nie przeminie na nią moda. Nic jej nigdy nie zastąpi: żadne gusła, żadne teorie spiskowe, żadne pseudoeksperymenty. Ostatecznie zawsze wiedza będzie górą – mówił dyrektor życząc absolwentom, by byli „wygranymi w swojej osobistej grze o milion: o szczęście osobiste, dobrą pracę czy o dobre życie.” W imieniu absolwentów głos zabrał Patryk Marciniak, a następnie zebrani obejrzeli krótką część artystyczną.

Szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

  • Patryk Marciniak 4TI średnia 5,23 (nagrodzony za pracę na rzecz społeczności szkolnej przewodniczący samorządu uczniowskiego, osiągnął najwyższą średnią ocen końcowych za 4 lata nauki),
  • Karolina Wasiczko 4TRS średnia 4,97
  • Jakub Dajczman 4TI średnia 4,84.

Poza tym nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce, bardzo dobre lub wzorowe zachowanie zostali: Makary Pagacz – średnia 4,68 zachowanie wzorowe 4TI, Dawid Pasieczny- średnia 4,58 zachowanie wzorowe 4TI, Christian Pośpiech-średnia 4,57 zachowanie bardzo dobre, Joanna Burszowska- średnia 4,57 4TE, Natalia Urbaniak- średnia 4,34 4TE Katarzyna Gordziejewska- średnia 4,57 4TE, Zofia Dura- średnia 4,63 zachowanie wzorowe 4TRS, Bartłomiej Pasek –średnia 4,25 4TRS, Anna Michalska-średnia 4,36 zachowanie wzorowe 4THK, Sawin Sambora za udział w licznych konkursach języków obcych 4TI, Aleksandra Piskozub za zaangażowanie w życie szkoły 4THK, Marta Wilczyńska za zaangażowanie w życie szkoły 4THK.

Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia sportowe: Kinga Cierniejewska 4TRS, Michał Frankiewicz 4TRS, Kamil Klimczak 4TI, Zofia Dura 4TRS, Joanna Burszowska 4TE, Aleksandra Wasielewska 4TE, Maria Poradzisz 4TE oraz Dominika Kwaśniewska 4THK.