Łukasz Leszczyszyn, uczeń kl. 2 TE
FINALISTĄ XXVIII OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

W dn. 5 – 7 kwietnia 2018 roku, Łukasz wraz z dwiema innymi osobami reprezentował diecezję wrocławską w etapie ogólnopolskim XXVIII OTK. Jak wcześniej informowaliśmy, Łukasz został laureatem etapu diecezjalnego, w którym zajął trzecie miejsce pośród 62 zakwalifikowanych uczniów z 28 szkół regionu. W całej Polsce w szranki stanęło ponad 10.000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 123 najlepszych przedstawicieli 41 polskich diecezji spotkało się w finałowej, dwustopniowej rozgrywce w Łodzi.

 

  • finOTK_01

Choć tym razem jeszcze nie udało się wygrać na szczeblu krajowym, jesteśmy dumni i cieszymy się z wielkiego sukcesu ucznia naszej szkoły, jakim jest udział w ogólnopolskim finale olimpiady przedmiotowej i zyskanie tytułu „Finalisty OTK”. Łukaszowi Leszczyszynowi należą się podziękowania za sumienne przygotowanie się do każdego etapu i gratulacje za świetny wynik.

***

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w OTK od początku jej istnienia, jednak udział w ogólnopolskim finale oraz tytuł FINALISTY XXVIII OTK jest najwyższym osiągnięciem w historii ZS w Miliczu. Przygotowanie i właściwy przebieg kilkudniowej, olimpijskiej wyprawy udało się dzięki wielkiemu zainteresowaniu przedsięwzięciem i pomocy dyrekcji oraz Rady Rodziców ZS w Miliczu.

Wszystkim zaangażowanym – dziękujemy!