16 marca w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr, organizowanego od wielu lat w kilkudziesięciu krajach całego świata. Jak już informowaliśmy laureatem I miejsca w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych został Filip Gorzelak, uczeń klasy 2 technikum informatycznego.

 

  • f1

Odbiór nagrody był okazją do wycieczki i wizyty w jednym z najlepszych akademickich ośrodków informatycznych w Polsce czyli na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W audytorium zebrali się laureaci wszystkich kategorii oraz ich nauczyciele. Filipowi towarzyszyli koledzy z klasy, którzy również uczestniczyli w konkursie oraz Mateusz Grzenda z kl. 3TI, którego wynik był tylko o 0,25 pkt. niższy od wyróżnionych laureatów.

Uczniowie wysłuchali wykładu "Świat fraktali" oraz zobaczyli prezentację urządzenia Micro-bit – małego programowalnego układu elektronicznego umożliwiającego wprowadzenie do szkół elementów robotyki i programowania już we wczesnych latach nauki. W holu instytutu można było zapoznać się z możliwościami popularnych obecnie robotów używanych do nauki programowania. Pobyt zakończyliśmy spacerem na toruńską starówkę i pamiątkowym zdjęciem przy pomniku Mikołaja Kopernika. Już dziś zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu Bóbr, w listopadzie 2018 r.

Małgorzata Kryszkiewicz